ZWROT PODRĘCZNIKÓW I KSIĄŻEK WYPOŻYCZONYCH Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W dniach od 15.06.2020 r. do 19.06.2020 r. należy oddać wszystkie wypożyczone książki i podręczniki.

Podręczniki szkolne należy zwrócić zgodnie z  podanym harmonogramem (ZAŁĄCZNIK) i zasadami zwrotu. Zostały one dostosowane do obecnej sytuacji epidemiologicznej. Bardzo prosimy o ich przestrzeganie.

Jak przygotować książki i podręczniki do oddania?

Zdejmij wszystkie okładki.

Wymaż wszelkie naniesione zaznaczenia, notatki.

Wyjmij z książek swoje kartki z notatkami, rysunkami.

Napraw wszelkie możliwe uszkodzenia (zaklej taśmą lub klejem rozdwojone 4 rogi każdego podręcznika, w razie potrzeby wzmocnij też grzbiet książki, sklej rozdarcia stron).

Sprawdź czy płyta dołączona do podręcznika jest obecna.

Cały zestaw książek/podręczników spakuj do worka foliowego/ reklamówki i szczelnie zawiąż/zaklej.

Wydrukuj METRYCZKĘ ZWROTU (ZAŁĄCZNIK), którą znajdziesz poniżej, czytelnie wypełnij i dokładnie przyklej taśmą do worka/reklamówki w której znajdują się książki/podręczniki. Możesz też dołączyć kartkę - na wzór metryczki, napisaną ręcznie.

Pamiętaj!!! Nie zwracasz do biblioteki materiałów ćwiczeniowych.

Jak dokonać zwrotu?

Należy przyjść do szkoły zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

Jeżeli spotkasz inne osoby zachowaj odstęp minimum 1,5 m.

Podręczniki należy złożyć na stołach przygotowanych na ganku znajdującym się po prawej stronie budynku od strony boiska/placu zabaw.

Bardzo prosimy nie wchodzić na teren szkoły.

Złożone komplety książek będą przeglądane po kilku dniach (konieczność zneutralizowania ewentualnych wirusów).

Stan oddanych podręczników zostanie ustalony podczas przeglądu dokonanego przez bibliotekarza.

Zgodnie z zawartą umową użyczenia w przypadku konieczności zubytkowania podręcznika ze względu na jego znaczne zniszczenie rodzic – za pośrednictwem dziennika elektronicznego – otrzyma informację o konieczności zwrotu funduszy pozwalających na uzupełnienie stanu podręczników w szkole oraz zasady dokonania przelewu. Rodzic może również zakupić indywidualnie podręcznik i zwrócić wraz z pozostałymi podręcznikami.

Nauczyciel biblioteki - Izabela Siwek

Data dodania: 2020-06-10 19:26:12