Standardy Ochrony Małoletnich w naszej szkole

Nowelizacja Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (Dz.U. 2023 poz. 1606) określiła warunki skutecznej ochrony małoletnich przed różnymi formami przemocy. Wprowadzone zmiany wskazują na potrzebę opracowania jasnych i spójnych standardów postępowania w sytuacjach podejrzenia krzywdzenia lub krzywdzenia małoletnich. Standardy ochrony małoletnich to dokument stanowiacy zbiór zasad i procedur postępowania w Szkole Podstawowej nr 15 im. Stefana Żeromskiego w Sosnowcu, które mają być przestrzegane i stosowane w sytuacji podejrzenia krzywdzenia lub krzywdzenia małoletniego (dziecka, ucznia). Dokument ten określa organizację ochrony małoletnich przed krzywdzeniem, sposób dokumentowania, zasady opracowywania planu wspierania osoby doznającej przemocy i wiele innych.

Standardy ochrony dzieci - co warto wiedzieć o nowych przepisach?

Data dodania: 2024-07-11 10:56:46
Data edycji: 2024-07-11 11:09:11