Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to największy program edukacyjno-technologiczny skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który rozwija kompetencje i talenty uczniów, każdego dnia uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Osobami prowadzącymi projekt w naszej placówce są Pan dr inż. Łukasz Gałczyński i Pan mgr Tomasz Radomski. Prowadzący wraz z pozostałymi nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Sosnowcu wzięli udział w wielu różnego rodzaju szkoleniach, które podniosły ich kompetencje cyfrowe. Nasza kadra wciąż podnosi swoje kwalifikacje w tym zakresie. W 2024 roku nasza placówka realizuje międzynarodowy projekt realizowany z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego, którego tematem przewodnim jest druk 3D.

Zachęcamy do udziału w zajęciach uczniów w każdym wieku. Dzięki bogatemu zasobowi pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu każdy uczeń znajdzie coś interesującego dla siebie.

Data dodania: 2024-07-11 12:44:01
Data edycji: 2024-07-11 12:57:04