Świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

PomocdlaJemenu.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to wyjątkowy dzień, podczas którego oczy wszystkich skierowane są na prawa dzieci.  To właśnie tego dnia dzieci, młodzież, a także dorośli podejmują różnorodne działania, których celem jest okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie zawsze są przestrzegane. "Ten rok jest szczególny. Trudny dla nas wszystkich, ale szczególnie trudny dla dzieci w miejscu, w którym jeszcze przed epidemią koronawirusa, sytuacja była tragiczna. Takim miejscem jest Jemen, kraj w którym od 5 lat toczy się wojna. Dzieci w Jemenie doświadczają wielu problemów: braku dostępu do czystej wody, pełnowartościowej żywności, czy właściwej opieki medycznej. Aż 2 miliony dzieci w tym kraju nie chodzi do szkoły. Wiele dzieci cierpi z powodu głodu, każdego dnia walcząc o przetrwanie. Wojna to jedyna rzeczywistość jaką znają. Codzienność, w której funkcjonują, nie daje im szansy na szczęśliwe dzieciństwo".  Polskie szkoły i przedszkola nie są obojętne na los dzieci w Jemenie i włączają się w pomoc organizowaną przez UNICEF.

Do akcji #PomocdlaJemenu przystąpiła także nasza szkoła.

Zachęcamy wszystkich uczniów do wyobrażenia sobie lepszego świata dla dzieci w Jemenie. W dowolnej formie przedstawcie swoje wyobrażenie o tym, jak powinien wyglądać świat dzieci w Jemenie. Zdjęcie wykonanej pracy można przysyłać od 23 do 29 listopada poprzez aplikację Teams do Pani Beaty Orzechowskiej. Prace opublikujemy na stronie szkoły i szkolnym facebooku. Dzięki takim akcjom  dotrzemy  z informacją o koniecznej pomocy dla Jemenu do szerokiego grona odbiorców. Więcej informacji na stronie www.unicef.pl/jemen

A dzisiaj pamiętajcie o kolorze niebieskim! "Co roku UNICEF Polska zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszystkich działaniach podejmowanych 20. listopada w Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie. W sytuacji, kiedy dla zdrowia swojego i innych musimy zachować bezpieczny dystans, bądź pozostać w izolacji, postarajcie się, aby 20. listopada w Waszych domach zagościł kolor niebieski. Niebieski rysunek przyklejony na szybie okna to doskonały pomysł pokazania solidarności ze wszystkimi dziećmi". Unicef  przygotował również quiz on- line. Link dostępny poniżej. (żródło: UNICEF)

Chętnych zapraszamy do udziału w działaniach UNICEF.

Przypominamy też, że do jutra nadesłać można jeszcze prace na konkurs plastyczny zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Zilustruj wybrane przez siebie prawo. Pracę wykonaj w formacie A4, technika dowolna. Zdjęcie pracy przyślij do pani Beaty Orzechowskiej w aplikacji Teams lub messenger do dnia 21 listopada.

Data dodania: 2020-12-02 11:52:00
Data edycji: 2020-12-02 12:01:00