41-208 Sosnowiec
ul. Wojska Polskiego 84
Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele
W związku z sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie nauczania na odległość. Podjęto tę słuszną decyzję w celu ochrony ludzkiego życia i zdrowia.
Dotychczas uczniowie otrzymywali materiały, które pozwalały im utrwalić zdobytą wiedzę i umiejętności. Od 25 marca 2020 roku nauczyciele będą mogli tak organizować kształcenie, by uczniowie mieli szansę nabyć nowe umiejętności zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Nauczyciele szkoły pracując zdalnie opracowują materiały edukacyjne, zadania indywidualne, służą dobrym słowem i wsparciem, dokładają wszelkich starań, aby ten trudny okres, nie był czasem straconym.
Drodzy Rodzice, wszyscy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, ale wspólnymi siłami uda nam się zadbać o harmonijny rozwój uczniów. My nauczyciele dołożymy wszelkich starań, aby realizacja ostatniego rozporządzenia była możliwa do osiągnięcia, i aby w tej trudnej sytuacji nasi podopieczni, za których czujemy się odpowiedzialni, jak najmniej stracili na prawidłowym rozwoju emocjonalnym i edukacyjnym.
Kochani uczniowie. W związku z nadzwyczajną sytuacją zostaje wprowadzone kształcenie na odległość. Zależy nam i zachęcamy do tego, abyście kochani uczniowie uzupełniali wiedzę z zakresu poszczególnych przedmiotów oraz zadbali, z pomocą nauczycieli, o zapoznawanie się z informacjami na platformie Vulcan tak, by być w pełni gotowymi do powrotu do szkoły, na co wszyscy tak bardzo czekamy. W każdym momencie możecie kontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie.
Szanowni Państwo
Nikt z nas nie był przygotowany na to, co nas dotknęło. Liczymy na Państwa zrozumienie i wsparcie, mając nadzieję, że razem, solidarnie i wspólnymi siłami przejdziemy przez ten trudny czas. To dla nas wszystkich czas największej próby, ale jesteśmy przekonani i głęboko wierzymy, że już niebawem, kiedy tylko minie czas zagrożenia, będziemy mieli szansę „normalnie” funkcjonować i wrócić do zwykłych zajęć w naszej ukochanej szkole.
INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I - V
Oto kilka rad na nurtujące nas pytania.
Jak zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu ?
Jak motywować i wspierać dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą?
https://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,116475a0.html
Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci?
Obecnie bardzo dużo czasu spędzamy przy komputerze, telefonie, czy tablecie. Urządzenia te są nam potrzebne do pracy i nauki. W związku z tym przypominamy o podstawowych zachowaniach w sieci!
https://rodzice.fdds.pl/wiedza/domowe-zasady-ekranowe%e2%80%af/
INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW KLAS VI – VIII
Jak zorganizować dziecku warunki do nauki w domu ?
Dziecko powinno mieć swoje stałe miejsce, w którym się uczy, w którym ma dostęp do pomocy. Przed rozpoczęciem nauki dziecko powinno zadbać o porządek na biurku i w miejscu wokół siebie. Dla zdrowia dziecka i wydajności jego pracy bardzo ważne jest oddychanie świeżym powietrzem. Należy wobec tego przyzwyczajać dzieci, aby przed rozpoczęciem pracy przewietrzały pokój (nie wietrzyć podczas pracy – dźwięki dochodzące z zewnątrz mogą rozpraszać dziecko).
Pora nauki powinna być stała, co zazwyczaj ułatwia adaptację do pracy i zapobiega szkodliwemu pośpiechowi. Pamiętajmy, że nasz mózg jest przyzwyczajony do wysiłku w porannych godzinach, dlatego warto ustalić czas na naukę rano, od razu po wstaniu i po śniadaniu. Warto ustalić z dzieckiem godzinę wstawania. Przed nauką najlepiej nie rozpraszać się grą na komputerze czy oglądaniem seriali, najlepiej zacząć od razu od nauki.
Ustalając kolejność wykonywanych zadań warto zaczynać od najtrudniejszych i najważniejszych zadań. Zadania trudniejsze powinien przeplatać łatwiejszymi, pisemne -ustnymi. Zadane ćwiczenia należy wykonać w tym samym dniu, w którym uczeń czytał przygotowane przez nauczycieli materiały. Lista zadań na dany dzień może trochę spełniać rolę planu lekcji. Uporządkuje ona działania dziecka w wyznaczonym na naukę czasie. Dziecko będzie wiedziało co ma zrobić w danym dniu, jeśli czegoś nie zrobi będzie wiedziało co mu zostało na następny dzień.
Dzieci w zależności od wieku w ciągu dnia mogą poświęcić czas na intensywną naukę od 2 do 4 godzin dziennie. Jednorazowy czas koncentracji dla dzieci na zadaniu to od 20 do 30 minut. Dobrze jest pozwolić dziecku na korzystanie z przerw wtedy, kiedy tego potrzebuje. Przerwy można wykorzystać na posiłki, ruch czy czynności domowe, które nie wymagają dużo czasu. Pozwólmy dziecku na odrobinę rozproszenia. Nie wymagajmy całkowitego skupienia w danym czasie. Dzieci w szkole mają możliwość korzystania z dobrych „rozpraszaczy” - czyli, takich które nie dekoncentrują całkowicie np: odwracanie się, patrzenie w okno, rozmowy z kolegami, rysowanie w zeszycie. Złe rozpraszacze to gry i seriale.
Jak skutecznie mobilizować się do nauki w domu?
Uczniu:
PAMIĘTAJ!
Jesteśmy w kontakcie i zawsze możesz do nas napisać – w każdej sprawie.
Kontaktuj się z nami poprzez dziennik elektroniczny lub w inny dostępny dla Ciebie sposób - mail, telefon, grupa klasowa.
Poprzez dziennik elektroniczny możesz również korzystać z pomocy pedagoga szkolnego. Jeśli wolisz wykorzystaj e-mail: pedagog.szkola15@gmail.com
Uczniu. Zadbaj o bezpieczeństwo w sieci!
Obecnie bardzo dużo czasu spędzamy przy komputerze, telefonie, czy tablecie. Urządzenia te są nam potrzebne do pracy i nauki. W związku z tym przypominamy o podstawowych zachowaniach w sieci!
Polecane platformy i strony:
http://www.oke.jaworzno.pl/www2/index.php
https://www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne
https://wordwall.net/pl/resource/900923/wychowanie-fizyczne/lekcja-wfu-w-domu-wykonaj-ćwiczenia
materiały edukacyjne telewizji i radia publicznego
oferta programowa TVP Kultura
Zasady oceniania na czas nauki zdalnej
Podstawową i naczelną zasadą jest sumienne wywiązywanie się ucznia z obowiązku nauki, odpowiedzialność za zdobywanie wiedzy podczas kształcenia zdalnego. Promowana jest codzienna, systematyczna i rzetelna praca uczniów.
41-208 Sosnowiec
ul. Wojska Polskiego 84