Zwiedzanie Regionalnej Izby Pamięci

Regionalna Izba Pamięci, która została uroczyście otwarta 4 grudnia 2023 roku przyciąga wiele zainteresowanych osób. Dnia 14 lutego 2024 roku odwiedzili nas uczestnicy Programu Aktywności Lokalnej Konstantynów, aby zwiedzić Izbę i wysłuchać o historii szkoły oraz KWK Niwka-Modrzejów. Oprowadzeniem naszych gości zajęli się Pan konserwator Włodzimierz Dudek oraz nauczycielka języka polskiego Pani Iwona Sikorska-Dymanus  – pasjonaci lokalnej historii. W Regionalnej Izbie Pamięci znajdują się sprzęty, których używali górnicy Kopalni Niwka-Modrzejów, a także stare fotografie i przedmioty związane z funkcjonowaniem w budynku przy ul. Wojska Polskiego 86  Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 . Zwiedzający mogą również zobaczyć kroniki szkolne, a także przedmioty dotyczące działalności lokalnego klubu sportowego AKS Niwka czy Koła PZW nr 55 w Sosnowcu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi ze względu na to, że na terenie naszej placówki powstało miejsce, które cieszy się tak dużym zainteresowaniem, a przede wszystkim pozwala naszym uczniom na  zapoznanie się z bogatą i niezwykle ciekawą historią regionu. Serdecznie dziękujemy za oprowadzenie naszym pracownikom oraz uczestnikom PAL za wizytę.

Data dodania: 2024-02-18 10:40:42
Data edycji: 2024-03-01 10:42:34