Ziemia – nasz dom!

22 kwietnia na całym świecie obchodziliśmy Dzień Ziemi. Celem tego corocznego wiosennego święta jest promowanie ochrony środowiska oraz zachęcanie do życia w zgodzie z naturą.
Z tej okazji w naszej szkole odbyły się liczne akcje ekologiczne.

• 21 kwietnia uczniowie klas młodszych wzięli udział w V edycji akcji ,,Sprzątamy dla Polski”, która jest objęta honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W ramach akcji uczniowie wraz z opiekunami porządkowali tereny zielone naszego osiedla, ucząc się odpowiedzialności i troski o swoją małą ojczyznę.
  •  Uczniowie klas starszych wykonali plakaty uświadamiające nam wszystkim, że Ziemia to jedyne miejsce do życia, jakie jest nam dane, dlatego musimy o nią dbać.
    Segregujmy odpady, oszczędzajmy wodę, gaz, energię elektryczną – to wszystko po to, żeby nasza planeta była domem także dla przyszłych pokoleń.
  • Uczniowie klasy Va uczestniczyli w warsztatach origami, które prowadził rodzic - pani Katarzyna Kmita. Podczas zajęć piątoklasiści wykonali piękne papierowe kwiaty. Dołączyło do nich ,,papierowe zoo” – prace wykonane przez uczniów z klas Va, VIa i VIb.

Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego z nas!

Dlatego:

Bądźmy odpowiedzialni i myślmy ekologicznie!

Wspólnie dbajmy o środowisko!

Data dodania: 2023-04-25 19:39:15
Data edycji: 2023-04-26 15:02:37