Zakończenie zajęć EDUKACJI REGIONALNEJ

20 maja odbyły się ostatnie przed wakacjami zajęcia edukacji regionalnej. Poświęcono je ponad stuletniej historii szkolnictwa w Niwce. Rozpoczęła się ona w 1915 roku, kiedy to inżynier Stanisław Stratilato założył prywatną szkołę dla dzieci miejscowych górników. Warto wiedzieć, że zdobywały one wiedzę pod okiem późniejszych wybitnych profesorów AGH -Bolesława Krupińskiego i Witold Budryka. Spotkanie rozpoczęło się wykładem przy gablocie, w której eksponowany jest sztandar SP 15. Następnie ósmoklasiści udali się do regionalnej izby pamięci, gdzie znajdują się archiwalne kroniki szkolne. Najstarsza z nich została założona w1931 roku. Młodzież z wielkim zainteresowaniem analizowała zdjęcia sprzed kilkudziesięciu lat, próbując odnaleźć na nich swoich dziadków, rodziców oraz nauczycieli. Na podstawie fotografii uczniowie mogli również porównać dawny i współczesny wizerunek niweckiej Piętnastki.

Data dodania: 2024-05-20 18:52:35
Data edycji: 2024-06-06 18:56:55