Zajęcia kulinarne w naszej szkole

W dniu 07.02.2020r. uczniowie klasy 2b wraz z rodzicami brali udział w pierwszym spotkaniu w ramach innowacji pedagogicznej, napisanej przez wych. Agnieszkę Janik-Wójcik pt.,, Smacznie, zdrowo, kolorowo przede wszystkim deserowo”. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zasadami zdrowego odżywiania oraz wpływem aktywności fizycznej na organizm młodego człowieka. Ponadto dzieci degustowały zdrowe ,,zamienniki” słodyczy i przekąsek, między innymi: suszone banany, jabłka, gruszki, morele oraz żurawinę, orzechy, pistacje, które są źródłem witamin mikro i makroelementów. Kolejnym ważnym punktem tego spotkania były zajęcia praktyczne w skanowaniu i odczytywaniu zaszyfrowanych etykiet.  Dwie godziny zajęć upłynęły w przyjemnej atmosferze, obecni rodzice chętnie włączali się w rozmowę, dzielili wiedzą i doświadczeniem. Dziękujemy!

Autor: A. Janik - Wójcik

Data dodania: 2020-02-13 10:35:44