XX BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada 2019 r. w  naszej szkole odbył się XX Bieg Niepodległości, który corocznie towarzyszy  uroczystościom obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tegorocznym biegu uczestniczyło  60 zawodników   ze  szkół: SP 11, SP 20, SP 21, SP 29, SP 35 i SP 15. Przed rozpoczęciem zawodów sportowych złożono kwiaty i znicze na płycie pamiątkowej,  na której  widnieje napis: „Nieznanemu żołnierzowi poległemu  w obronie Ojczyzny 1918-1920. Rodacy”.  Wspólnie odśpiewano hymn narodowy włączając się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

Następnie  zawodnicy przystąpili do biegu sztafetowego, którego korzenie sięgają lat przedwojennych. Zwycięzcami XX,  jubileuszowego  Biegu Niepodległości zostali uczniowie z SP 21, drugie miejsce zajęła reprezentacja SP 29,  a brązowe medale wręczono drużynie z SP 20 w Sosnowcu. W tegorocznym biegu przyznano również statuetki ósmoklasistom, uczennicy z  SP 20 oraz uczniowi z SP 21, którzy uzyskali najkrótsze czasy podczas biegu. Uroczystości zakończyła  akademia, która była piękną lekcją historii i patriotyzmu.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Rady Miejskiej, Rady Dzielnicy Południe, Rady Rodziców oraz Prezes  Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Śląski Koło Sosnowiec.

Data dodania: 2019-11-13 12:14:13
Data edycji: 2019-11-13 12:22:39