Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wycieczka pierwszaków do Zaczarowanego Lasu

Wycieczka pierwszaków do Zaczarowanego Lasu
 
 
13 czerwca pierwszoklasiści wyruszyli kolorowymi powozami konnymi w niezapomnianą leśną podróż.
 
Bajkową przygodę rozpoczęliśmy od spotkania z Czerwonym Kapturkiem, z którym wspólnie śpiewaliśmy piosenki. Następnie trafiliśmy pod opiekę pana leśniczego, który udzielił nam lekcji dotyczącej właściwego zachowania się w lesie. W drodze towarzyszył nam wesoły muzykant, przygrywający na akordeonie. Do chatki Baby Jagi prowadziła długa i kręta ścieżka. Uzbrojeni w parasole, kaptury i peleryny dzielnie wędrowaliśmy przez las.
 
Pomimo deszczowej aury niespodziankom nie było końca. Przybyli do nas Jaś i Małgosia. Wraz z nimi raźniej było przedzierać się przez tajemnicze zarośla, by w końcu na własne oczy ujrzeć chatkę na kurzej nóżce. Gdy podekscytowani trafiliśmy do celu, nagle okazało się, że zła Baba Jaga porwała naszą panią i uwięziła ją w ciemnej piwnicy.
Dopiero po pewnym czasie leśniczy zdołał uwolnić naszą wychowawczynię. Mieliśmy okazję posłuchać muzyki leśnego barda i poruszać się w rytmie deszczowej piosenki. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy również legendy nimfy znad "Jeziora łez".
Na leśną polanę, gdzie oczekiwaliśmy na przyjazd powozów konnych odprowadził nas Kopciuszek. Stamtąd tramwajami konnymi udaliśmy się na ciepły posiłek i dyskotekę. W "Chacie za Wsią" zjedliśmy pyszne kiełbaski, wypiliśmy ciepłą herbatę i tańcowaliśmy w rytmie folkowych utworów. Zakupiliśmy również drobne pamiątki.
 
Jesteśmy pełni podziwu dla wspaniałych aktorów którzy, pomimo deszczowych warunków pogodowych zaprezentowali nam cały program artystyczny i zaangażowali wszystkich do udziału w bajkowej opowieści.
 
Do domu wróciliśmy pełni wrażeń i niesamowitych wspomnień. Dziękujemy !
 
Pod linkiem relacja z naszej magicznej podróży:
 
Data dodania: 2022-06-21 18:06:07
Data edycji: 2022-06-21 18:17:31
Ilość wyświetleń: 34

Kalendarz

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej