Wycieczka klas trzecich do Chlebowej Chaty w Górkach Małych

3 listopada klasy trzecie wybrały się na  wycieczkę do Chlebowej Chaty w Górkach Małych.

Dzieci uczestniczyły w prezentacji „Od ziarenka do bochenka”. Oglądały maszyny wykorzystywane przy uprawie i obróbce ziarna dawniej i dziś, poznały proces powstawania masła i sera, usłyszały ciekawostki  z życia pszczół i zobaczyły sposoby pozyskiwania miodu.

Uczniowie mieli okazję spróbować młócenia cepami, mielenia zboża na żarnach czy osiewania mąki. Najwięcej entuzjazmu wzbudziło ubijanie masła, pozyskiwanie twarogu, samodzielne formowanie podpłomyków oraz ich wypiek.  Wszyscy z wielkim apetytem zajadali podpłomyki, biały ser, żytni chleb z masłem, miodem, smalcem  i pili kawę zbożową.

O Chlebowej Chacie będą przypominać dzieciom zakładki do książek, które otrzymały na pamiątkę. Wycieczka była bardzo udana i wszyscy w doskonałych humorach wrócili do Sosnowca.

Data dodania: 2022-11-09 20:42:03
Data edycji: 2022-11-09 21:08:57