Wycieczka klas pierwszych do teatru

Kochany PlastuśWycieczka piewszaków do Teatru Dzieci Zagłębia

Dnia 28 marca pierwszoklasiści wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Na początku obejrzeliśmy wspaniały spektakl pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Przedstawienie odbywało się w planie żywym oraz lalkowym z młodymi aktorami. Cudownie było spotkać bohaterów naszej ulubionej lektury na żywo. Plastuś, Pióro, Gumka, Ołówek, Temperówka i Linijka mieszkały w ogromnym piórniku. Nie zabrakło również złośliwego Kleksa, który w rzeczywistości wcale nie był taki straszny. Tak naprawdę bardzo chciałby się z kimś zaprzyjaźnić i płatać swoje figle. Występ nas zachwycił a brawom nie było końca.

Po spektaklu mieliśmy krótką przerwę na drugie śniadanie. Następnie pod kierunkiem aktora -pana Stefana Szulca - wyruszyliśmy w niezapomnianą, teatralną przygodę. Udaliśmy się na scenę, gdzie pan oświetleniowiec przygotował dla nas niespodziankę. Efekty specjalne, zmiany stanów pogodowych i dyskoteka na jednej scenie były jak spełnienie marzeń. Żadne z nas nie spodziewało się tylu atrakcji w jednym miejscu, a to wcale nie był koniec naszej wycieczki.

Ze sceny udaliśmy się za kulisy. Tam zobaczyliśmy różne tajemnicze dźwignie, guziki i podnośniki, które sprawiają, że fantastyczny świat, który podziwiamy z widowni jest taki niesamowity. Następnie wyruszyliśmy na zwiedzanie plastusiowego piórnika. To dopiero była genialna atrakcja! Każdy z nas mógł z bliska zobaczyć, jak mieszkali nasi ulubieńcy.

Pan Stefan pokazywał nam różne, tajemnicze miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla widza. Kolejnym punktem na naszej mapie zwiedzania była pracownia plastyczna. Nagle przenieśliśmy się do magicznego świata kukiełek, kostiumów i projektów plastycznych. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem jak wielu ludzi pracuje, by przedstawienie w ogóle mogło być wystawione na scenie. Najpierw trzeba zaprojektować lalki, następnie pięknie je pomalować. W pracowni krawieckiej szyją im ubranka lub kostiumy dla aktorów. Trzeba mieć również dobry scenariusz. Każdy z aktorów uczy się swojej roli na pamięć a przed nimi jeszcze wiele prób, zanim zaprezentują swoje umiejętności przed widownią.

Wycieczka przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Zwiedzanie teatru było dla nas fascynującą przygodą . Jesteśmy pewni, że niebawem wrócimy, by obejrzeć kolejne przedstawienie.

Poniżej Link do filmu.
Data dodania: 2022-04-06 08:22:29