Wycieczka klas pierwszych do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu

Dnia 24 listopada nasi pierwszoklasiści udali się na swoją pierwszą wycieczkę. Celem podróży było Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gdzie czekało na nas wiele atrakcji.

Na początku braliśmy udział w ciekawych warsztatach przyrodniczych pt. "Drapieżnik". Sporo dowiedzieliśmy się na temat zwierząt leśnych, poznaliśmy rolę łańcucha pokarmowego wśród drapieżników i przekonaliśmy się, że nawet niepozorny kret potrafi być czasem groźny.

Następnie udaliśmy się na lekcję muzealną, podczas której mogliśmy wcielić się w prawdziwych aktorów. Każdy z nas na chwilę mógł zostać bohaterem legendy o smoku wawelskim. W trakcie inscenizacji towarzyszyła nam również oprawa muzyczna, co dodatkowo podkreślało dramaturgię naszego występu.

Ostatnim etapem naszej wycieczki był udział w warsztatach plastycznych pt. "Jabłuszko". Każdy mógł poczuć się artystą i stworzyć jesienne jabłko według własnego pomysłu. Pracowaliśmy pastelami olejnymi. W trakcie warsztatów nauczyliśmy się mieszać barwy, aby uzyskać efekt płynnego przenikania się kolorów. Przypomnieliśmy sobie również podział na barwy ciepłe i zimne. Dużym atutem był fakt, że po skończonej zabawie twórczej mogliśmy zabrać ze sobą do szkoły nasze małe dzieła :-)

Wyjazd do Górnośląskiego Muzeum w Bytomiu był wspaniałą okazją do poznania kultury i sztuki naszego regionu. Ponadto wzbogaciliśmy naszą wiedzę przyrodniczą. Wspólny wyjazd pozytywnie wpłynął na integrację naszego zespołu klasowego, co jest niezwykle istotne w dobie pandemii koronawirusa. Nauczyliśmy się współpracy w grupie podczas przedstawiania inscenizacji i miło spędziliśmy czas. Na zakończenie zakupiliśmy drobne pamiątki związane z działalnością muzeum.

Poniżej przedstawiamy filmik .

Data dodania: 2021-11-25 10:04:33
Data edycji: 2021-12-14 10:20:52