Wspomnienia klas drugich z FUNZEUM

18 listopada uczniowie klasy 2A i 2B wyruszyli na wspaniałą wycieczkę do Funzeum w Gliwicach. Motywem przewodnim była multisensoryczna wystawa światła i koloru. Uczniowie mogli na różne sposoby zgłębić teorię barw oraz wziąć czynny udział w doświadczaniu poszczególnych kolorów poprzez zmysł wzroku, dotyku, słuchu oraz zapachu.

Z zainteresowaniem przystąpili do ćwiczeń związanych z pryzmatem, przy pomocy którego tworzyli tęczę a następnie zwiedzali kolejno niezwykłe pokoje zaaranżowane we wszystkich kolorach. Każde pomieszczenie miało niesamowity klimat, wprowadzało nas w odmienny nastrój a czasem owiane było nutką tajemnicy. Atrakcjom nie było końca. W każdym bowiem zakątku zaskakiwało nas coś zupełnie innego

Kolejnym etapem naszej barwnej przygody było tworzenie interaktywnych zwierzątek przy pomocy kodów QR podczas warsztatów. Każdy z nas kolorował geparda lub słonia a ukończony projekt oddawaliśmy w ręce pani koordynatorki, która skanowała nasze prace i zamieszczała w specjalnym programie. Ogromnym przeżyciem było dla nas kiedy mogliśmy podziwiać  nasze dzieła przeniesione z tradycyjnej kartki papieru do niezwykłego świata animacji 3D. Wzbudziło to wiele pozytywnych emocji.

Po tak intensywnym programie zwiedzania nadszedł czas na przerwę i ciepły posiłek. Zjedliśmy smaczne hot-dogi, wypiliśmy coś ciepłego i wraz z wychowawcami udaliśmy się do strefy zabawy.

Wspaniale spędziliśmy czas w suchym basenie pełnym kulek absorbujących barwę oświetlenia a później przeszliśmy do strefy pajęczych sieci i labiryntów. Na zakończenie naszej przygody wybraliśmy się do pobliskiego sklepiku z pamiątkami na zakupy. To był naprawdę bardzo udany dzień :-)

LINKI DO FILMINKÓW:

1) Wspomnienia z Funzeum kl. 2A