Wirtualny Dzień Otwarty dla oddziałów Miejskiego Przedszkola nr 20.

Wirtualny Dzień Otwarty  dla oddziałów Miejskiego Przedszkola nr 20.

Wirtualny Dzień Otwarty dla Oddziałów Miejskiego Przedszkola nr 20.

Dnia 5 lutego 2021r. wychowawcy klas 2A i 3A we współopracy z p. A. Janik-Wójcik przygotowali Wirtualny Dzień Otwarty dla oddziałów Miejskiego Przedszkola nr 20. Całość wydarzenia odbyła się z zachowaniem zasad sanitarnych przy użyciu aplikacji Teams. Motywem przewodnim zdalnego spotkania była krótka prezentacja naszej szkoły, która przybliżyła przedszkolakom życie uczniów.

Następnie p. Magdalena Kondracka zaprosiła przedszkolaki do tajemniczej dżungli. Dzieci mogły wysłuchać dwujęzycznej animacji o dzikich zwierzętach oraz poznały kilka nowych słówek w języku angielskim. Na zakończenie uczennice klasy 3 A przygotowały muzyczno-ruchową niespodziankę do piosenki pt. "Dżungla". Grupy młodsze mogły wraz z nami troszkę potańczyć.

Drugą część spotkania poprowadziła p. Aleksandra Pawelec, która przygotowała zajęcia zdalne pt. "Świat kolorowych figur geometrycznych".  Dzieci wzięły udział w wirtualnej zabawie pt. "Koło fortuny" i rozpoznawały kształty różnych figur. Na zakończenie przedszkolaki poruszały się w rytm skocznej piosenki.

W  nawiązaniu do tematu "Poznajemy ciekawe zawody" dnia 10 lutego 2021r. odbyło się wirtualne spotkanie logopedy - p. Agnieszki Janik-Wójcik pod hasłem "Figle logopedyczne". Podczas spotkania p. Agnieszka wykonała z dziećmi ćwiczenia buzi i języka. W trakcie wspólnej zabawy dzieci poznały wesołą historię psotliwego Minionka, który zaczarował naszą prowadzącą. Pod koniec spotkania przedszkolaki zostały zaproszone do ćwiczeń motorycznych. Wszystkie zabawy sprawiły dzieciom dużo frajdy, dostarczyły wiele radości i z pewnością  na długo zapadną uczestnikom w pamięci.

W porównaniu do lat ubiegłych było to dla nas wszystkich nowe doświadczenie, ale pandemia stale uczy nas wprowadzania innowacyjnych rozwiązań.

Data dodania: 2021-02-15 17:54:24
Data edycji: 2021-02-15 22:25:04