Warsztaty edukacyjne w CKZiU w Sosnowcu

16 listopada 2023 r. uczniowie klasy VIII a uczestniczyli w pierwszych warsztatach edukacyjnych, które zostały zorganizowane przez CKZiU w Sosnowcu. Największym zainteresowaniem cieszył się symulator dachowania. To urządzenie udowodniło, że pasy bezpieczeństwa to najważniejszy przyjaciel każdego kierowcy i pasażera. W symulatorze celowo umieszczono maskotkę, która uświadomiła nam jak niebezpieczne bywają przedmioty przewożone na co dzień w samochodzie (np. telefony komórkowe, laptopy, zakupy, torebki, itp.).

Z kolei dzięki alkogoglom ósmoklasiści mogli sprawdzić, jak upojenie alkoholowe zniekształca widziany obraz, obniża koncentrację człowieka, spowalnia czas reakcji. Uczniowie dowiedzieli się, że podobne symptomy towarzyszą osobie, która ma wysoką gorączkę lub zażywała narkotyki.

Dziękujemy za zaproszenie!

Data dodania: 2023-11-26 18:56:33