Reset

VI Regionalny Turniej Szachowy

Autor: Iwona Drygała-Kozińska
Data: 20.09.2018 rok

20 września w naszej szkole odbył się VI Regionalny Turniej Szachowy. Tegoroczny turniej zorganizowany został dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczestnicy turnieju zmagali się w dwóch kategoriach wiekowych – grupa młodsza „Pionki” i grupa starsza „Skoczek”, rozgrywając partie systemem pucharowym.

Zwycięzcą w kategorii „Pionek” został Rukeno Rammo – uczeń z SP21, drugie miejsce zajął Alan Słabosz z SP10, trzecie miejsce zdobył uczeń SP15 Mateusz Czop, a czwarte Jan Michoń z SP13. W kategorii „Skoczek” zwyciężył Piotr Karwacki z SP10, drugie i kolejne dwa miejsca zajęli: Dariusz Gozdek z Gimnazjum nr 15, Jakub Pawelec z SP15, Szymon Kwapiec z SP13. Wszystkich laureatów uhonorowano pucharami, medalami oraz dyplomami.

Ponadto nagrodzono pucharami szkoły, których zawodnicy łącznie uzyskali najwięcej punktów. W kategorii „Pionek” I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 21, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 15, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 10, IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 13. W kategorii starszych zawodników I miejsce przypadło Gimnazjum nr 15, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 15, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 10, a czwarte Szkoła Podstawowa nr 13.

Nad przebiegiem rozgrywek czuwała dyrekcja oraz pomysłodawca turnieju i zarazem sędzia główny pan Jarosław Kaczmarek – przedstawiciel rodziców.  Honorowymi gośćmi byli pan Józef Służałek delegat i członek Zarządu ŚLZPN Katowice, podokręg Sosnowiec oraz pan Andrzej Adamczyk wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej podokręgu Sosnowiec oraz przybyli rodzice zawodników.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

Data dodania: 2018-10-25 22:15:12
Data edycji: 2019-10-17 22:16:16