Ustrzelony dublet na Halowych Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików

Dwa razy brąz na szyjach naszych uczennic i uczniów.
Finał Halowych Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików w Gąsawie
Gąsawa 20.03.2022r.

Druga edycja Halowych Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików za nami. Tym razem do najlepszej czwórki w kraju awansowały dwie drużyny z naszej szkoły. Drużyna chłopców z UKS Orlęta Sosnowiec broniła trzeciego miejsca z roku 2021.  Do Gąsawy pod Gnieznem z Sosnowca udały się dwie drużyny i po 7 godzinnej podróży zameldowały się o 24.00 na nocleg w Biskupinie. Po mimo długiej podróży i krótkiego wypoczynku, poranek przywitał nas pięknym słońcem i smacznym śniadaniem.  Jeszcze tylko poranna odprawa taktyczna i można było udać się do Gąsawy na ostatnie w tym roku zawody na hali.  Już od dłuższego czasu w Polsce wiedzą że jak przyjeżdża drużyna z Sosnowca lekko nie będzie. Na dzień dobry przekonały się o tym późniejsze Mistrzynie Polski ze Swarzędza które po bardzo kontrowersyjnie zdobytej bramce i nie uznanej bramce dla Sosnowiczanek wygrały zaledwie 1-0. Kolejne spotkania to walka o każdy centymetr boiska, nie brakowało łez i czasami sportowej złości, jednak dzieciaki z SP nr 15 pokazały z czego sławni są uczniowie tej szkoły. Po ciężkich bojach z uśmiechem na buziach i małym niedosytem na szyjach zawodniczek, zawodników i sztabu trenerskiego zawisły brązowe medale. Tak stał się fakt, iż nasze dzieciaki są Brązowymi Medalistami Mistrzostw Polski i po raz trzeci z rzędu zameldowali się wśród najlepszych drużyn w Polsce.
Data dodania: 2022-03-22 08:21:22
Data edycji: 2022-03-22 08:25:47