Tydzień Edukacji Globalnej

"Każdy z nas ma swoją rolę do spełnienia, bo chodzi o naszą wspólną przyszłość!"...

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Tygodniu Edukacji Globalnej, który w tym  roku odbywał się od 15 do 19 listopada pod hasłem. "To nasz wspólny świat. Działajmy razem!".  Dziękujemy klasom, które zechciały włączyć się we wspólne działania i wspólnie z wychowawcami dyskutowali na temat tego, co można zrobić aby ustrzec naszą planetę przed zniszczeniem.  Swoje pomysły uczniowie przedstawili na przygotowanych plakatach, które prezentujemy poniżej.

Warto wiedzieć!

25 września 2015 roku w Nowym Jorku ONZ  ustanowiło Cele Zrównoważonego Rozwoju,  które mają zostać osiągnięte przez świat do 2030 roku. Sformułowano 17 celów i 169 wpisujących się w nie zadań. Dotyczą one osiągnięć w 5 obszarach – tzw. 5xP: people (ludzie), planet (planeta), prosperity (dobrobyt), peace (pokój), partnership (partnerstwo).

Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030. zawierająca ww. cele została przyjęta przez wszystkie  państwa członkowskie ONZ.

Data dodania: 2021-11-25 20:13:51
Data edycji: 2021-11-25 20:23:09