Transformersi w 15-stce

Dnia 28 lutego w ramach projektu „Transformersi w szkołach – Edukacja na rzecz zielonej transformacji i zachowania kultury górniczej w regionie” naszą szkołę odwiedzili uczniowie oraz nauczyciele z II Liceum im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego w Rybniku. Celem projektu jest podniesienie kompetencji uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych, a tym samym zwiększenie ich konkurencyjności na rynku pracy w perspektywie zielonej transformacji, poprzez realizację kompleksowych działań w okresie 12.02.2024 – 30.06.2026. Realizacja zaplanowanych działań przyczyni się do realizacji głównego celu FST tj. łagodzenia skutków społecznych, gospodarczych i środowiskowych przejścia na gospodarkę neutralną dla klimatu. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Panem dr hab. Robertem Krzysztofikiem - Dyrektorem Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Śląskiego. Podczas wizyty nasi goście zwiedzili Regionalną Izbę Pamięci, w której Pani Iwona Sikorska-Dymanus opowiedziała uczniom o znajdujących się tam ekspontatach oraz o lokalnej historii.Serdecznie dziękujemy za wizytę.

Data dodania: 2024-03-01 14:04:23
Data edycji: 2024-03-01 14:10:43