To nasz świat. Uczyńmy go lepszym!

<< To nasz świat. Uczyńmy go lepszym!>>

Nadchodzący tydzień obfituje w wiele ważnych wydarzeń i świąt. 16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, a 19 listopada to  Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. Z pewnością pamiętacie też, że już dzień później czyli 20 listopada świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, a 21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Od 16 do 20 listopada trwa również Tydzień Edukacji Globalnej, który w tym roku odbywa się pod hasłem

"To nasz świat! Uczyńmy go lepszym"!.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zapraszamy do udziału w konkurs plastycznym. Zilustruj wybrane przez siebie prawo. Pracę wykonaj w formacie A4, technika dowolna. Zdjęcie pracy przyślij do pani Beaty Orzechowskiej w aplikacji Teams lub messenger do dnia 21 listopada. Zdjęcia można również przesyłać na maila b.orzechowska@szkola15.sosnowiec.pl Najciekawsze prace nagrodzimy i opublikujemy na facebooku i stronie szkoły.

Uczniów klas starszych zachęcamy do udziału w konkursie literackim. Napisz w dowolnej formie (wiersz, list, opowiadanie itp.) pracę na temat wybranej wartości np. tolerancji, życzliwości, przyjaźni, szacunku itp. Prace nadeślijcie do 23 listopada 2020 roku na adres mailowy: m.kapalczyk@szkola15.sosnowiec.pl lub b.orzechowska@szkola15.sosnowiec.pl

Zachęcamy również do nagrania krótkich wypowiedzi, życzeń lub pozdrowień. Najciekawsze zamieścimy na stronie szkoły. Na wasze filmiki czekamy do 21 listopada 2020. Przesyłajcie je do Pani Beaty Lis-Pawelec.

Warto wiedzieć!

W grudniu 1995 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustaliło, że 16 listopada obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Data nie jest przypadkowa, właśnie 16 listopada 1995 roku,  przed końcem Międzynarodowego Roku Tolerancji, państwa członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji. Międzynarodowy Dzień Tolerancji jest świętem szacunku, akceptacji i uznania różnorodności kultur na świecie. W ramach obchodów tego  dnia na całym świecie organizowane są koncerty, flash moby, wystawy tematyczne, wykłady itp.

Data dodania: 2020-11-15 14:48:48
Data edycji: 2020-11-15 18:53:53