Szlachetna Paczka z SP15 dla pani Zofii

POMAGAMY PANI ZOFII Z SOSNOWCA

Jeszcze parę lat temu pani Zofia (75 lat) była samodzielną kobietą, która lubiła pomagać innym. Jednak 3 lata temu wszystko się zmieniło -stan zdrowia pogorszył się do tego stopnia, że uniemożliwiło jej to wychodzenie z domu. Zapalenie płuc, cukrzyca, która uszkodziła wzrok i złamana noga doprowadziła do tego, że obecnie jej świat zamyka się w czterech ścianach mieszkania, które wymaga remontu. Drugim miejscem, w którym pani Zofia przebywa są szpitale. W przeciągu 3 lat była w nich 10 razy. Sytuacja materialna jest bardzo ciężka - z 1694zł przychodów, po opłaceniu mieszkania i leków w kwocie 1559,33zł zostaje jedynie 135zł.

Pani Zofia pomimo bardzo trudnej sytuacji, w której się znajduje nie traci pogody ducha. Jak mówi "zaciska zęby i robi". Pomimo tego, że nie może się pogodzić ze swoją obecną sytuacją jest wdzięczna za życie, za pomoc którą otrzymuje. Odwiedziny i rozmowy z ludźmi, którym nie jest obojętna bardzo dużo dla niej znaczą. Kiedyś lubiła czytać książki, rozwiązywać krzyżówki. Teraz marzy o tym by jej stan zdrowia się nie pogarszał, by nie było gorzej.

Trzy kluczowe potrzeby:

1. Łóżko

Obecne łóżko (wersalka) jest w opłakanym stanie. Dla osoby niepełnosprawnej, która głównie w tym łóżku przebywa, jest to duży dyskomfort. Kanapa (lub narożnik) powinna być wysoka i wygodna.

2. Żywność - Żywność dla diabetyków:

Herbata

Kawa

Ryż

Makaron

Mąka

Olej

Cukier

Konserwy mięsne

Owoce i warzywa w puszkach

Woda mineralna gazowana w małych butelkach, makaron nitki.

3. Środki czystości i środki higieniczne:

Mydło / żel myjący

Szampon

Pampersy dla dorosłych

Płyn do płukania

Proszek do prania

Płyn do mycia naczyń

Płyny czyszczące

Pampersy dla dorosłych XL różowe (SEMI); podpaski urologiczne

*oraz:

Pościel 160x200 (w jasnym kolorze), ręczniki małe.

Pościel (poszwy, prześcieradło)

Ręczniki

Wykładzina PCV do kuchni 3m x 2m

Mikser kuchenny

*szczególny upominek - niewielka, ładna choinka na stół.

Organizatorem Szlachetnej Paczki jest Szkolne Koło Wolontariatu. Od poniedziałku - 5 grudnia do piatku - 9 grudnia-  można dostarczać do szkoły żywność i chemię oraz pozostałe potrzebne rzeczy dla pani Zofii. Jeśli ktoś z Państwa organizowałby kanapę, mikser, ręczniki, wykładzinę bądź pościel, prosimy, aby zgłosić ten fakt panie Karinie Kic (POPRZEZ DZIENNIK ELEKTRONICZNY), która jest szkolnym koordynatorem akcji SZLACHETNA PACZKA. Można również kontaktować się z sekretariatem szkoły.

Data dodania: 2022-12-02 15:57:04
Data edycji: 2022-12-02 16:14:36