Świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF #dlakażdegodziecka

20 listopada to rocznica "Konwencji o prawach dziecka", najważniejszego dokumentu  poświęconego dzieciom. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci i wspierają je w prawidłowym rozwoju.

W tym szczególnym dniu dzieci na świecie jednoczą się i podejmują wiele ciekawych działań, które mają na celu podkreślić znaczenie ich praw i zwrócić uwagę dorosłych, że nie zawsze i wszędzie te prawa są przestrzegane.

Już od kilku lat nasza szkoła świętuje ten dzień z UNICEF. W tym roku do wspólnych działań zapraszamy 19 listopada w piątek. W tym dniu do szkoły przychodzimy ubrani na niebiesko. Każdą klasę prosimy o przyniesienie niebieskich balonów i przygotowanie plakatów dotyczących praw dzieci.

Warto wiedzieć!

Konwencja o prawach dziecka została przyjęta przez Organizację Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 roku, Polska ratyfikowała ją w 1991 roku.

Inaczej ratyfikacja.

Najbardziej znane synonimy słowa ratyfikacja: przyjęcie, legitymizacja, legalizacja, dopuszczanie, nostryfikacja, podpisanie, zatwierdzenie, usankcjonowanie.

Data dodania: 2021-11-12 09:18:01
Data edycji: 2021-11-12 09:23:29