Światowy Dzień Zdrowia

Dnia 7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia.

Dodatkowo w Polsce jest to również Dzień Pracownika Służby Zdrowia.

Z tej okazji pragniemy złożyć gorące podziękowania wszystkim pracownikom opieki zdrowotnej, którzy codziennie narażają własne zdrowie i życie w niezwykle wyczerpującej walce z koronawirusem.

Tego roku motywem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia jest hasło: „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata dla wszystkich ”.  Wciąż bowiem są kraje posiadające zdecydowanie mniejszy dostęp do wysokiej jakości usług opieki zdrowotnej. Światowa Organizacja Zdrowia zwraca szczególną uwagę na nierówności w dostępie do opieki zdrowotnej i wzywa do ich  wyeliminowania.

W obecnie panującej sytuacji epidemicznej tematyka zdrowia jest na pierwszym miejscu we wszystkich instytucjach, w każdym zakładzie pracy oraz w mediach. W naszej szkole nauczyciele również regularnie omawiają tą tematykę ze swoimi uczniami, gdyż mamy świadomość, że funkcjonowanie w cieniu koronawirusa budzi wiele obaw i lęków o własne życie i bezpieczeństwo. Uświadamiamy swoim wychowankom jak ważna jest rola i odpowiedzialne korzystanie ze środków ochrony osobistej np: prawidłowo założone maseczki, regularna dezynfekcja dłoni i powierzchni, z którymi mamy częsty kontakt. Apelujemy także o ograniczenie kontaktów towarzyskich i przemieszczania się do niezbędnego minimum - dla wspólnego bezpieczeństwa.

W tym trudnym czasie życzymy WSZYSTKIM dużo siły, wytrwałości, nadziei oraz zwykłej ludzkiej życzliwości, której często brakuje nam w codziennej gonitwie.

„Nie możemy zmienić kierunku wiatru,  ale możemy inaczej postawić żagle."

Andreas Pflüger

Data dodania: 2021-04-10 16:25:44