ŚWIATOWY DZIEŃ MATEMATYKI

12 marca swoje święto obchodzi Matematyka

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany  w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inna stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Zapraszamy więc do świętowania i wspólnej zabawy.

1. Uczniów klas I-III zapraszam do wykonania wspólnego plakatu pt: „Jej Wysokość Matematyka - Królowa Nauk”

1. Uczniów klas starszych do udziału w konkursie plastycznym „Logo matematyki SP15”

1. Ponadto zachęcam do rozwiązania krzyżówki i kilku logicznych zadań.Zdjęcia z wykonanych prac plastycznych, hasło z krzyżówki  oraz rozwiązania zagadek proszę wysyłać na adres mailowy: i.drygalakozinska@szkola15.sosnowiec.pl do 16 marca.

Wśród prawidłowych rozwiązań zostaną wylosowane trzy nagrody, ale docenione będą wszystkie poprawne odpowiedzi.

ZAPRASZAMY  DO   MATEMATYCZNEJ  ZABAWY

Data dodania: 2021-03-10 20:23:56