Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodziliśmy 23 kwietnia uczniowie klasy 2A przystąpili do akcji czytelniczej. W trakcie spotkań z młodszymi kolegami i koleżankami drugoklasiści odwiedzili grupy przedszkolne: Żabki, Motylki oraz Wiewiórki z Przedszkola Miejskiego nr 20 w Sosnowcu.

Podczas wspólnego spotkania czytelniczego zaprezentowano fragmenty utworów literatury dziecięcej:"Mały Książę", "Córka Gruffalo" oraz humorystyczny  wiersz " O krasnalkowym zębie".

Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci oraz wzbudzenie zainteresowania bohaterami literatury dla najmłodszych. Było to nasze pierwsze spotkanie czytelnicze z przedszkolakami, ale niebawem planujemy kolejne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i opiekunom przedszkola za zaangażowanie i miłą atmosferę.
Data dodania: 2023-05-07 18:07:14
Data edycji: 2023-05-07 18:18:42