Światowy Dzień Drzewa - projekt przyrodniczy klas drugich

Edukacja przyrodnicza jest niezwykle ważnym elementem w życiu młodego człowieka. Uczy szacunku do otaczającej nas fauny i flory oraz rozbudza dziecięcą ciekawość poznawczą. Niewątpliwie jest też okazją do realizacji ciekawych działań na łonie natury.

Przez kilka dni nasi drugoklasiści realizowali projekt przyrodniczy w ramach Światowego Dnia Drzewa. Uczniowie sami wzięli sprawy w swoje ręce i pod kierunkiem wychowawców zrealizowali następujące zagadnienia: budowa drzewa, rola i znaczenie drzew dla człowieka, właściwości lecznicze drzew oraz dendroterapia w praktyce.

W celu podsumowania naszych działań przygotowaliśmy dla Was filmik oraz wykonaliśmy grupowy plakat. Do plakatu przyklejaliśmy kolorowe liście i każdy z nas składał swój podpis. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że wszyscy jesteśmy częścią przyrody i czujemy się za nią odpowiedzialni.

Poniżej link do relacji z wydarzenia:

Data dodania: 2022-10-16 11:08:23
Data edycji: 2022-10-16 11:12:28