SPRZĄTANIE ŚWIATA

,,Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”

Florian Plit

23 września nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątanie świata – Polska” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna kampania przebiegała pod hasłem ,,Myślę, więc nie śmiecę”. Uczniowie wraz z wychowawcami wyposażeni w worki i rękawiczki wyruszyli w teren. Klasy młodsze I – III zbierały śmieci w pobliżu szkoły, a klasy starsze IV - VIII  porządkowały teren ośrodka rekreacyjnego ,,Rybaczówka”. Do udziału w akcji zaprosiliśmy również mieszkańców naszej dzielnicy. Dzięki wspólnym wysiłkom nasza piękna dzielnica pozbyła się ,,góry śmieci”, które posegregowane w workach trafiły do sortowni.
Była to wspólna lekcja poszanowania środowiska oraz promowania nieśmiecenia.

Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie w akcję!

Data dodania: 2021-09-26 20:38:14
Data edycji: 2021-09-27 19:57:51