Regionalny Turniej Szachowy

W czwartek, tj. 20 lutego 2020r. w naszej szkole odbył się  Regionalny Turniej Szachowy o tytuł Szach-Mistrza Niwki. Tegoroczne zmagania sportowe zostały zorganizowane dla upamiętnienia  20. rocznicy likwidacji KWK „Niwka – Modrzejów”.

Turniej prowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych: PIONEK dla uczniów urodzonych w latach 2012-2009 i SKOCZEK dla uczniów starszych, urodzonych w latach 2008-2005. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 19 uczniów w kategorii młodszej i 18 uczestników w kategorii starszej.

Miło nam poinformować, że w  grupie PIONEK zwyciężył Mateusz Sankowski uczeń  SP6, II miejsce zajął Dawid Gajda z SP15, III  - Karol Kurowski z SP6, a IV - Mateusz Czop  z SP15. W kategorii starszej rywalizacja była bardzo zacięta, a do finału doszli uczniowie z SP4, SP6, SP10 i SP13. Bezkonkurencyjny okazał się Piotr Karwacki z SP10, II miejsce zajął Oskar Kiełczyński z SP4. Kolejne pozycje zajęli Sebastian Latos z SP13 i Alan Czarnecki z SP4.

W klasyfikacji drużynowej puchar za zajęcie I miejsca otrzymała Szkoła Podstawowa nr 6, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 15, III  - Szkoła Podstawowa nr 4, a IV - Szkoła Podstawowa nr 13. Nad przebiegiem rozgrywek czuwał pomysłodawca turnieju i zarazem sędzia główny Pan Jarosław Kaczmarek – przedstawiciel Rady Rodziców naszej szkoły. Gośćmi honorowymi byli Pan Arkadiusz Siekaniec oraz Pan Andrzej Adamczyk.

Uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni medalami okolicznościowymi, a zwycięzcy pucharami, medalami i upominkami ufundowanymi przez Związek Zawodowy Górników  w Polsce.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Data dodania: 2020-03-01 15:06:43
Data edycji: 2020-03-01 15:12:47