PROJEKT „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”

Szkoła Podstawowa nr 15 imienia Stefana Żeromskiego w Sosnowcu przystąpiła do rządowego projektu wspierającego edukację pod nazwą „Laboratoria przyszłości”. W ramach projektu zostały zakupione między innymi drukarki 3D wraz z różnymi rodzajami filamentów.

Przed początkiem roku szkolnego 20022/23 kadra pedagogiczna uczestniczyła w szkoleniu pod nazwą „ Projektowanie i drukowanie 3D”.

W ramach projektu realizowane są zajęcia dodatkowe z uczniami cyklicznie w każdy piątek.

Na wrześniowych zajęciach uczniowie  poznawali metodę druku 3D, budowę drukarki, jej konserwację i materiały eksploatacyjne.

Każdemu z uczestników zostało założone konto w programie dedykowanym do obsługi drukarek 3D – TinkerCad.

Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach rozwijających swoje zdolności informatyczne. Uczniowie po przyswojeniu stosownej wiedzy przystąpili do sporządzania indywidualnych projektów.

Osobami prowadzącymi projekt są dr inż. Łukasz Gałczyński i mgr Tomasz Radomski.

Data dodania: 2022-10-24 13:17:37
Data edycji: 2022-10-24 13:28:33