Projekt ekologiczny w klasach drugich

W poniedziałek, 17 kwietnia 2023r., klasy drugie brały udział w trzecim etapie projektu ekologicznego: „Przyjazne miasto-wprowadź zieleń. Eco edukacja od najmłodszych lat” według zasady: „Myśl globalnie – działaj lokalnie” realizowanym pod kierunkiem pani senator Joanny Sekuły. W wytypowanym wcześniej miejscu przy szkole dzieci zasadziły dostarczone przez organizatorów sadzonki roślin ozdobnych oraz własne cebulki kwiatowe. Był to praktyczny sprawdzian wiedzy na temat warunków niezbędnych do rozwoju roślin. A efektem pracy drugoklasistów jest pięknie zagospodarowany teren, który będzie zdobił boczne wejście do naszej szkoły. Sadzenie roślin to doskonała okazja nie tylko do nauki, ale również do zabawy. Dzięki takim działaniom dzieci mogą cieszyć się naturą i docenić ją oraz lepiej zrozumieć świat, w którym żyją.

Data dodania: 2023-04-18 16:23:24
Data edycji: 2023-04-18 17:03:43