PROJEKT EKOLOGICZNY

PROJEKT  EKOLOGICZNY

W obecnym roku szkolnym uczniowie klas drugich naszej szkoły biorą udział w projekcie „Przyjazne miasto – wprowadź zieleń. Eco edukacja od najmłodszych lat” realizowanym przez Biuro Senatorskie pani Joanny Sekuły.

Pierwszy etap projektu obejmował zajęcia teoretyczne prowadzone przez panią dr Annę Staszewską, ambasadorkę Europejskiego Paktu na rzecz Klimatu z GWSH w Katowicach, podczas których dzieci zapoznały się z podstawowymi pojęciami z zakresu ekologii, rozmawiały o  znaczeniu terenów zielonych oraz ich wpływie na zdrowie i jakość życia ludzi w  mieście. Następnie odbyła się lekcja praktyczna na terenie wokół szkoły, podczas której uczniowie mieli możliwość obserwacji i badania temperatur w różnych miejscach przy użyciu kamery termowizyjnej. Podczas spaceru dzieci wybrały miejsce, w którym w kolejnym etapie projektu założą szkolny ogródek i  posadzą drzewa, krzewy oraz wybrane rośliny ozdobne.

Data dodania: 2022-11-06 15:24:23
Data edycji: 2022-11-06 15:37:34