Program Edukacji Medialnej

Program  Edukacji Medialnej

22 marca uczniowie klas  IVa, Va i VIa,  wraz ze swoimi kolegami z Ukrainy, byli w kinie KADR  w Dąbrowie Górniczej, gdzie w ramach Interdyscyplinarnego  Programu  Edukacji Medialnej KinoSzkoła uczestniczyli w prelekcji oraz projekcji filmu pt. „Miłość pisana Braillem”.  Film przeznaczony dla młodych widzów opowiadał o pasji, chorobie, przyjaźni, miłości (młodzieńczej i rodzicielskiej), zaufaniu, wrażliwości i muzyce.  Mówił o dążeniu do wyznaczonego celu - „pomimo i wbrew”, tak jak to robiła bohaterka filmu Marie, która pomimo utraty wzroku i wbrew codziennym przeciwnościom realizuje swoją pasję - grę na wiolonczeli.

Udział uczniów w tej wycieczce, to nie tylko okazja do obejrzenia fajnego filmu, ale również okazja do kolejnej integracji z koleżankami i kolegami z Ukrainy.

Data dodania: 2022-03-23 16:07:35
Data edycji: 2022-03-24 05:19:39