PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła  do projektu „Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży: systemowe wsparcie dla mieszkańców Będzina, Dąbrowy Górniczej, Mysłowic i Sosnowca”. Celem działań jest  wzmocnienie zdrowia psychicznego oraz ograniczenie pojawiania się problemów z zakresu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w środowiskach lokalnych.

W ramach projektu  uczniowie klas 7 i 8 i wezmą udział w warsztatach profilaktycznych,  dzięki którym będą mieli większą świadomość potrzeb i możliwości korzystania z profesjonalnego wsparcia w kryzysach. Udział w warsztatach wzmocni ich kompetencje osobiste.

W ramach działań profilaktycznych ze specjalistami spotkają się również nauczyciele i chętni rodzice uczniów klas 7 i 8. Dzięki warsztatom nauczyciele i wychowawcy będą lepiej przygotowani do reagowania na niepokojące objawy wskazujące na kryzysy, Rodzice wzmocnią swoje umiejętności wychowawcze w zakresie budowania porozumienia z dzieckiem i wspierania go w osiąganiu celów. Działania zaplanowane są na listopad.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Oś Priorytetowa IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działania 4.1 Innowacje społeczne .

Data dodania: 2021-09-29 16:26:49
Data edycji: 2021-09-29 16:38:07