Powrót uczniów do szkoły

Szanowni Państwo. Drodzy uczniowie.

Zgodnie z decyzją MZ, MEiN oraz GIS dnia 4 maja wracają do szkoły uczniowie klas I – III – lekcje odbywają się zgodnie z obowiązującym planem.

Klasy starsze nadal będą uczyć się zdalnie.

Od 17 maja wprowadza się nauczanie hybrydowe dla klas IV – VIII.

W związku z tym:

termin

Klasy, które będą uczyć się stacjonarnie (w szkole)

Klasy, które będą uczyć się zdalnie

17 – 19 maja i 24 maja

V a; VI a; VI c; VII c; VIII a; VIII b

IV a; IV b; VI b; VII a; VII b

20 – 21 maja i 28 maja

IV a; IV b; VI b; VII a; VII b

V a; VI a; VI c; VII c; VIII a; VIII b

Od 17 maja uczniowie klasy  I a i III a będą rozpoczynały lekcje w godzinach późniejszych, o czym zostaniecie Państwo powiadomieni poprzez dziennik elektroniczny przez wicedyrektora szkoły.

W dniach 25 – 27 maja odbędą się egzaminy ósmoklasisty i zgodnie z ustaleniami z Radą Rodziców są to dni wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I – VII. Dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze. Uczniowie korzystający w tych dniach z opieki świetlicowej muszą stawić się w szkole najpóźniej do godz. 8:30. W celu przygotowania odpowiedniej organizacji pracy świetlicy, należy powiadomić wychowawcę klasy w jakich dniach i godzinach niezbędne jest  zapewnienie opieki Państwa dziecku.

Osoby, które w tych dniach będą chciały korzystać z obiadów proszone są o zgłoszenie tego faktu drogą mailową kierownikowi świetlicy – mgr Monice Płatos.

Od 31 maja przewiduje się naukę stacjonarną dla uczniów wszystkich klas.

Jednocześnie przypomina się o konieczności przestrzegania procedur dotyczących bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. https://szkola15.sosnowiec.pl/files/242/procedury-bezpieczenstwa-w-okresie-pandemii-covid-19.pdf

• Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych.
  • Przypominamy o korzystaniu ze środka dezynfekującego znajdującego się przy wejściu do szkoły.
  • Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w maseczki do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.
  • Należy zachować dystans społeczny (1,5 m).

Drodzy Rodzice.

Apelujemy i prosimy o przestrzeganie procedur obowiązujących w szkole. Zadbajmy wszyscy o zdrowie własne i innych.

Data dodania: 2021-04-28 15:06:04
Data edycji: 2021-04-28 15:15:09