Potrzebna pilna pomoc dla dzieci z Ukrainy

Pilnie potrzebna jest pomoc dla dzieci.

W Ustroniu, w jednym z sanatoriów zakwaterowana jest 90-osobowa grupa dzieci z domów dziecka (jeden z autokarów podczas podróży został ostrzelany przez Rosjan. Zginęły 2 opiekunki). Są tam dzieci w wieku 5-17 lat – w tym osoby niepełnosprawne umysłowo i ruchowo.
Pilnie potrzebne są tam: kosmetyki – w tym kremy nawilżające i inne kosmetyki, mydło, sudokrem, pampersy, podpaski, chusteczki higieniczne,  czapki, majtki, skarpetki, gumki do włosów itp.

Dziś dowiedzieliśmy się, że w Internacie Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej przy ul. Techników 5 są niemowlaki i dzieci w wieku od 6 dni do 5 lat. Brak im tam wszystkiego.
Jeśli ktoś ma łóżeczko dziecięce, pościel, wózek, pampersy, mleko, słoiczki dla niemowląt, butelki, miseczki i łyżeczki plastikowe oraz klapki pod prysznic i kapcie dziecięce to proszę o przekazanie ich do Biura ZNP w Sosnowcu. Można dostarczyć zgromadzone rzeczy  również do naszej szkoły.

Bądźmy solidarni.

Iwona Mruk