Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 2 w Sosnowcu - informacje

Szanowni Państwo,

informujemy, iż cały czas istnieje  możliwości korzystania z usług Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej      nr 2 w Sosnowcu, która pracuje  w trybie stacjonarnym od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 19.00.

Poza przeprowadzaną diagnostyką, opiniowaniem i orzekaniem, aktualna jest  także oferta Poradni w zakresie wspomagania uczniów, rodziców i nauczycieli szkół oraz  placówek. Istnieje możliwości zgłaszania potrzeb  m.in. w zakresie indywidualnych obserwacji dzieci, wsparcia w kryzysie, konsultacji dla nauczycieli i rodziców  telefonicznych, mailowych i osobistych  na terenie Poradni oraz dyżurów na terenie Państwa  Szkoły (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z zachowaniem reżimu sanitarnego).

Na terenie Poradni od początku roku szkolnego udzielana jest bezpośrednia pomoc uczniom w formie m.in.  indywidualnych terapii psychologicznych, pedagogicznych, logopedycznych; kontynuowana jest młodzieżowa grupa terapeutyczna „Psychoselfie” dla uczniów w wieku 12 – 17 lat (kwalifikacje cały rok przez osoby prowadzące grupę: mgr Annę Mandat i mgr Paulinę Stolecką).

Od marca stopniowo rozpoczynają się  kolejne wybrane zajęcia grupowe (prowadzone zgodnie z wytycznymi Sanepidu) m.in.: rozpoczynający się dzisiaj „Trening koncentracji uwagi i pamięci” dla uczniów  kl. II – III czy „Trening koncentracji uwagi” dla uczniów kl. IV – VI (planowane rozpoczęcie: 8.04.2021 r.). Planowana jest także kolejna edycja „Szkoły dla rodziców i wychowawców”.

Zainteresowani rodzice/opiekunowie dzieci do 3 roku życia mogą uczestniczyć (raz w miesiącu) w spotkaniach online „Szkoła dla młodych rodziców” prowadzonych przez Panią dr Kamilę Kuros – Kowalską (w celu uzyskania linku do spotkania należy nawiązać  kontakt mailowy z prowadzącą). Istnieje możliwość skorzystania, także w formie online, z proponowanych przez nią - w ofercie Poradni  - szkoleń  (warunek: dostępności terminu logopedy).

W każdy czwartek – do końca czerwca bieżącego roku – w godz. 14.00 – 15.00 nauczyciele oraz rodzice uczniów naszej Szkoły mają możliwość skorzystania z telefonicznych konsultacji z  mgr Anną Świerczyńską (wymagany jest wcześniejszy kontakt z pedagogiem szkolnym - panią mgr Beatą Orzechowską).

Kontakt do Poradni:

Telefoniczny:  (32) 2633034;
                        692435767 (8.00 – 15.00)

Mailowy:
specjalisci.poradnia2@sosnowiec.edu.pl(sprawy adresowane do pracowników Poradni – w tytule maila można podać specjalistę, np. psycholog, pedagog czy logopeda lub konkretne nazwisko pracownika Poradni).

Zapraszamy także na naszą stronę internetową (poradnia2.sosnowiec.pl), na której zaieszczone są bieżące informacja organizacyjne, a także materiały z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci, rodziców i nauczycieli.

Data dodania: 2021-03-03 12:19:56
Data edycji: 2021-03-03 14:43:19