Podróże małe i duże - wakacyjne zajęcia podsumowujące

Na podsumowanie cyklu zajęć o podróżach w klasie 1 A zostały przeprowadzone wakacyjne zajęcia. Tego dnia uczniowie zjawili się w szkole z różnymi walizkami. Niektóre były malutkie, inne duże i pojemne.

Do przeprowadzenia pierwszego losowania wykorzystaliśmy kuferek naszego kolegi. Każdy z nas losował fragment wiersza, bądź piosenki. Następnie tworzyliśmy ilustrację do przeczytanego fragmentu, który nas zaciekawił.

W drugiej części zajęć losowaliśmy różne zadania. Były one sprytnie ukryte w pozostałych walizkach. Tematyka była zróżnicowana, ale wszystkie łączył motyw podróży. Podczas realizacji działań udało nam się: stworzyć mapę wymarzonej podróży, narysować pocztówkę z niezwykłego miejsca, zaprojektować znaczek turystyczny, napisać przepis na letnią sałatkę owocową oraz wykonać kalendarz pogody.

Zajęcia dostarczyły wszystkim dużo radości i rozwijały dziecięcą wyobraźnię.

Link do filmu

Data dodania: 2022-06-22 19:13:54