PEDAGOG INFORMUJE KONKURS UNICEF

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 15  świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF!

Nasza szkoła  bierze udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale  z poważnym przesłaniem. Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

W  tym dniu wszyscy przychodzimy do szkoły ubrani  na niebiesko lub mamy chociaż drobny dodatek w niebieskim kolorze. Kolor niebieski to kolor UNICEF, pomysłodawcy akcji na niebiesko dla #każdego dziecka.

Każdego ucznia prosimy również o przyniesienie w tym dniu niebieskiego balonu. Ponad to wszystkie  klasy prosimy o wykonanie plakatu związanego z wydarzeniem i wspólnego zdjęcia, które przesyłamy do pedagoga szkolnego.

Wydarzeniu towarzyszą liczne konkursy:

• konkurs na piosenkę lub wiersz o prawach dziecka,
  • konkurs na najciekawszą prezentację o prawach dziecka,
  • konkurs na krótki film związany z prawami dziecka,
  • konkurs plastyczny pod hasłem "Prawa dziecka" (technika dowolna, format A3 lub A4)

Prace konkursowe należy złożyć u pedagoga szkolnego do 18 listopada 2019 roku. Prace w formie elektronicznej prosimy o przesłanie na maila pedagog.szkola15@gmail.com lub dostarczenie na nośniku danych.

Zapraszamy do udziału!

Data dodania: 2019-11-11 20:13:19