Otwarcie boiska wielofunkcyjnego

Uroczystość otwarcia boiska wielofunkcyjnego SP15

10 grudnia 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 15 w Sosnowcu rozbrzmiewała entuzjazmem i prawdziwą euforią. Tego dnia odbyło się uroczyste otwarcie długo wyczekiwanego boiska wielofunkcyjnego. Swoją obecnością zaszczycili nas wspaniali goście. Wielką niespodzianką okazało się przybycie absolwenta szkoły, mistrza świata w siatkówce plażowej - Piotra Kantora.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Dyrektor szkoły Wiesława Szopa przywitała zebranych, wyraziła radość i satysfakcję z faktu, że uczniowie i mieszkańcy Niwki będą mogli korzystać z boiska. Podziękowała serdecznie władzom  miasta za pomoc, przychylność i wielkie zaangażowanie podczas budowy obiektu.

Uroczystość rozpoczęła się prezentacją multimedialną, dzięki której udaliśmy się w podróż sentymentalną dokumentującą szkolne sukcesy sportowe, a Piotr Kantor mógł sobie przypomnieć czasy szkolne w ,,Piętnastce”.  Następnie odbyła się prawdziwa olimpiada championów SP 15. Doskonale zaprezentowali się: szachiści, hokeiści, zespół Cheerleaders, karatecy, piłkarze i lekkoatleci. Taniec towarzyski, wokalne występy uczennic i chór szkolny były świetnym uwieńczeniem spotkania.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było przecięcie wstęgi i mecz piłki nożnej „Elfy kontra Mikołaje”, czyli uczniowie SP 15 a urzędnicy i radni miasta.

Gorąco dziękujemy Rodzicom i Przyjaciołom naszej placówki za wsparcie, pomoc i udział w ważnych wydarzeniach szkolnych. Ten dzień z pewnością zapisze się na kartach historii Szkoły Podstawowej nr 15 oraz zachowa się w pamięci społeczności szkolnej.

Autor: M.Kapalczyk

Data dodania: 2019-12-15 20:41:25