Reset
Reset

Orlęta z szansą awansu do półfinału

Eliminacje Halowych Mistrzostw Polski Juniora Młodszego.

Tego przed rozpoczęciem rozgrywek w eliminacjach Halowych Mistrzostw Polski JUniora Młodszego nie spodziewali się nawet trenerzy  drużyny chłopców hokeja na trawie.
Po dwóch turniejach nasza młoda drużyna z Niwki walczy jak równy z bardziej doświadczonymi drużynami i jest czarnym koniem tych rozgrywek, zajmując przed ostatecznym turniejem 2 (dające awans do półfinałów) miejsce w grupie. Do tej pory wyniki są zaskakująco dobre. Już pierwszy mecz z faworyzowaną drużyną KS Cieszyn, która na sezon halowy wzmocniła się aż 5 zawodnikami z Siemianowic pokazał że nasza ekipa nie będzie tylko dostarczycielem łatwych punktów. Wynik 1-3 ( do 5 minuty czwartej kwarty był wynik 1-1) dał sporo radości młodym zawodnikom i ich podbudował. Miało to wyraz w kolejnym spotkaniu z drugim faworytem KKS Kolejarzem Gliwice gdzie padł remis 5-5, co zdziwiło nie tylko przeciwników ale także obserwatorów. Kolejne dwa spotkania to już zwycięstwa nad jak zwykle dla nas nie wygodną drużyną HKS Siemianowiczanka 10-4 oraz 5-0. Dzięki tym wynikom przed ostatnim turniejem Niwczanie z SP 15 zajmują 2 miejsce w grupie z realną szansą na awans. Przed nimi jeszcze mecze rewanżowe z Cieszyniakami i Gliwiczanami decydujące które dwa zespoły z tej trójki uzyskają prawo awansu do najlepszej ósemki w kraju.
Data dodania: 2022-01-24 12:50:50
Data edycji: 2022-01-24 12:53:42