Obchody Międzynarodowego Dnia Książek

W ubiegłym tygodniu, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, w bibliotece szkolnej odbywały się zajęcia dla wszystkich miłośników książek.

Odwiedzający bibliotekę uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach czytelniczych. Były bajkowe zagadki, głośne czytanie, wspólne kolorowanie wizerunków bohaterów literackich oraz wykonywanie zakładek do książek. Uczniowie poznali książkowe ciekawostki, okoliczności powstania najsłynniejszych dzieł literackich oraz zaznajomili się z książkowymi rekordami wszech czasów.

Sporym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych dzieci, cieszyła się książkowa fotobudka, w której dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych (IBBY), aby promować piękną i wartościową literaturę oraz grafikę dla młodych czytelników.

Akcję przygotowały: Patrycja Dziembor, Magdalena Kondracka oraz Joanna Hasik.

Data dodania: 2024-04-10 20:29:30
Data edycji: 2024-04-12 08:21:43