Nowoczesność i historia w sercu Niwki, czyli Majówka z SP 15 - Szkoła Podstawowa nr 15 im. Stefana Żeromskiego

Nowoczesność i historia w sercu Niwki, czyli Majówka z SP 15

29 kwietnia 2022 r. uczniowie i nauczyciele naszej PiÄ™tnastki postanowili podzielić siÄ™ radoÅ›ciÄ… z okazji zbliżajÄ…cych siÄ™ Å›wiÄ…t majowych z mieszkaÅ„cami dzielnicy.  Tego dnia w szkole i dzielnicy w modzie obowiÄ…zywaÅ‚y tylko biaÅ‚o – czerwone barwy. Wszyscy spotkali siÄ™ na boisku szkolnym, gdzie uczniowie klasy IV b przedstawili genezÄ™ majowych Å›wiÄ…t:

1 MAJA – MiÄ™dzynarodowy DzieÅ„ SolidarnoÅ›ci Ludzi Pracy,

2 MAJA – DzieÅ„ Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz DzieÅ„ Polonii i Polaków za GranicÄ…,

3 MAJA – DzieÅ„ Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Potem gÅ‚os zabraÅ‚a dyrektor szkoÅ‚y pani Anna Malecka, która zaprosiÅ‚a zgromadzonych do radosnego przejÅ›cia ulicami dzielnicy. Barwny korowód ruszyÅ‚ ul. Andrzeja Frycza - Modrzewskiego, Konstytucji, Wojska Polskiego. Najpierw SamorzÄ…d Uczniowski z transparentem "Majówka z SP 15”, nastÄ™pnie uczniowie od klasy pierwszej do ósmej. Wszyscy z takim samym entuzjazmem rozdawali uÅ›miechy, wymachiwali biaÅ‚o – czerwonymi flagami, balonami,  kwiatami. Uczniowie klas ósmych przygotowali transparenty oraz rozdawali przechodniom kalendarzowe kartki, które prezentowaÅ‚y majowe Å›wiÄ™ta. To byÅ‚ bardzo wesoÅ‚y korowód, który przybliżyÅ‚ dzieciom i dorosÅ‚ym historiÄ™ majowych Å›wiÄ…t.

??

Data dodania: 2022-05-02 06:54:33