Niech w naszych sercach rozkwitnie nadzieja... - ''Pola Nadziei 2022''

Niech w naszych sercach rozkwitnie nadzieja...  - ''Pola Nadziei 2022''

"Pola Nadziei" to program, który  został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Celem programu jest szerzenie idei hospicyjnej, i uwrażliwianie dzieci, młodzieży, dorosłych na potrzeby chorych, zachęcanie do wolontariatu. Od 2008 roku w akcji "Pola Nadziei" bierze udział również nasze sosnowieckie hospicjum, a od kilku lat nasza szkoła. Również w tym roku przyłączyliśmy się do akcji. Pierwszym naszym zadaniem będzie posadzenie na terenie szkoły cebulek żonkili. Kwiaty te są międzynarodowym symbolem nadziei, łącznikiem miedzy ludźmi zdrowymi, a tymi których dotknął ból choroby. Klasy, które chciałyby się włączyć do akcji prosimy o przyniesienie 3 cebulek żonkili.

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu posadzą je w przygotowanym miejscu jeszcze w tym miesiącu. Cebulki można przynosić do 17 października do pedagoga szkolnego.

Data dodania: 2022-10-10 20:05:09
Data edycji: 2022-10-10 20:13:09