Narodowe Czytanie 2019

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie 2019.
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest już od 2012, w tym roku Para Prezydencka zaproponowała „Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie”. Są to nowele, które odnoszą się do ważnych ludzkich emocji takich jak empatia, wrażliwość, szlachetność i solidarność.
Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak w poprzednich latach, przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii popularyzującej literaturę polskich pisarzy. Wybrano „Katarynkę”, którą zaprezentowano w nieszablonowy sposób. Wychowankowie wspólnie z nauczycielami przygotowali dramę urozmaiconą muzyką. Dzieci wcieliły się w postać pana Tomasza, niewidomej dziewczynki, stróża, lokaja i matki. Cytując dzieło mistrza, odegrali role. Na zakończenie uczennice klasy szóstej zaśpiewały piosenkę Marka Grechuty „Świecie nasz”, a prowadzący podsumował dzieło słowami:

„Otwórzmy swoje serca na drugiego człowieka. Nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę. Pomagajmy potrzebującym” - niech te słowa staną się naszym mottem życiowym.

Data dodania: 2019-10-29 20:50:00
Data edycji: 2019-10-29 20:51:19