Na Niwce święci z nieba zstąpili na ziemię

W piątek 28 października w cztery dni przed Uroczystością Wszystkich Świętych w Sosnowcu - Niwce święci zstąpili na ziemię. Parafia św. Jana Chrzciciela we współpracy ze szkołami podstawowymi mieszczącymi się na terenie parafii zorganizowała Marsz Wszystkich Świętych. Punktualnie o godz. 11.30 z pod każdej szkoły (SP nr 11, 15, 21) wyruszyły ze śpiewem na ustach i z okrzykami na cześć świętych barwne korowody. Z uśmiechami na twarzy jak to na świętych przystało szliśmy sosnowieckimi ulicami ciesząc się świętością i pozdrawiając z wzajemnością przechodzących ludzi.
O godz. 12.00 spotkaliśmy się w kościele na modlitwie u źródła naszej świętości, a następnie dzieci zaprezentowały wiersze, rymowanki, myśli na temat świętych. Słowo do dzieci skierował ks. Proboszcz Tomasz Folga mówiąc o właściwym przeżywaniu Uroczystości Wszystkich Świętych. Po spotkaniu w kościele z taką samą radością i czując wstawiennictwo świętych patronów wróciliśmy do szkół, gdzie posililiśmy się słodkościami i ciepłą herbatą.
Korzystajmy z wielkiego bogactwa świętych, korzystajmy z ich wstawiennictwa, abyśmy wszyscy kiedyś znaleźli swoje miejsce w niebie i cieszyli się wiecznym szczęściem.

Ks. Konrad Mruk
Data dodania: 2022-10-30 04:37:40