Misja szkoły

Szkoła Podstawowa nr 15 jest przewodnikiem ucznia w drodze do sukcesu, uczy dobra, prawdy i motywuje do osiągania celów, przy efektywnym wykorzystaniu środków budżetowych, dochodów własnych oraz niepublicznych środków Rady Rodziców.

Zadania szkoły to:
- wszechstronny rozwój ucznia, zaspokajanie jego potrzeb i aspiracji,
- zapewnienie optymalnych możliwości uczenia się i osiągania postępów w każdej dziedzinie,
- wyposażenie go w wiedzę i umiejętności pozwalające na osiąganie sukcesów w nowoczesnym społeczeństwie,
- przygotowanie do dalszych etapów kształcenia,
- wychowanie dziecka kreatywnego, umiejącego radzić sobie w różnych sytuacjach życiowych w oparciu o normy społeczne.

Powyższa misja stanowi system wartości uznawany przez wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Motywy podjęcia misji wynikają z tradycji szkoły, akceptacji powyższych założeń przez zespół ludzi odpowiedzialnych za pracę szkoły, jak i wspomagających ją osób i instytucji.

Data dodania: 2019-10-23 19:13:42
Data edycji: 2019-10-23 19:13:47