MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POKOJU

21 września wszyscy przystąpiliśmy do obchodów Międzynarodowego Dnia Pokoju. W tym roku z powodu okrutnej wojny na Ukrainie, która toczy się tuż obok nas - celebracja tego święta ma dla nas niezwykle wymowne znaczenie.  Przez ostatni rok do naszej szkoły dołączyło bowiem wielu uczniów z kraju objętego brutalnymi działaniami wojennymi. Mając ich pod swoją opieką pragniemy, by czuli się u nas komfortowo i bezpiecznie.

Głównym celem naszej akcji jest propagowanie pokoju na świecie oraz uświadomienie naszym uczniom, jak ogromną rolę odgrywa on w życiu każdego człowieka. Z tej okazji wszyscy uczniowie ubrani byli na biało. Każda klasa przypinała symbolicznego, pokojowego gołębia na specjalnie przygotowanej tablicy. W ramach edukacji społecznej oraz zajęć etyki, historii i religii wychowawcy prowadzili w swoich klasach prelekcje i pogadanki na temat znaczenia pokoju we współczesnym świecie. Podczas lekcji plastyki wykonano cykl prac tematycznie powiązanych z motywem przewodnim naszej akcji.

Delegacja z klasy 2A zaopatrzona w skrzyneczkę na osobiste refleksje odwiedzała starszych wychowanków z klas 4-8. Zadaniem młodzieży było zapisanie na białych, papierowych sercach odpowiedzi na pytanie : „Czym dla Ciebie jest pokój na świecie i co według Ciebie oznacza?” Anonimowe odpowiedzi uczniowie wrzucali do skrzynki. Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia oraz plakaty.

W ten symboliczny sposób pragniemy wyrazić swój sprzeciw wobec wojen i wszelkich działań o charakterze terrorystycznym. Wierzymy, że nasza szkoła nadal będzie bezpieczną przystanią dla naszych kolegów i koleżanek z Ukrainy. Mamy nadzieję, że dzięki podjętym staraniom udało nam się rozbudzić poczucie wdzięczności za życie w wolnym, nieodległym kraju. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że stan zgody i pokoju pomiędzy państwami bywa czasem bardzo kruchy i ulotny. Niestety nie jest nam dany na zawsze. Dlatego wszyscy powinniśmy: dbać o wspólne bezpieczeństwo, doceniać każdy dzień oraz pielęgnować wzajemne relacje z bliskimi.

WSZYSCY PRAGNIEMY ŚMIAŁO SPOGLĄDAĆ W PRZYSZŁOŚĆ !

Podsumowanie akcji i LINK DO FILMIKU - https://youtu.be/eaidxNAhHuI

Data dodania: 2022-09-23 16:43:47