Marsz błękitny

24 kwietnia delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w BŁĘKITNYM MARSZU pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca. Marsz zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 6 im. J. Słowackiego na rzecz dzieci z AUTYZMEM I ZESPOŁEM ASPERGERA. Głównym celem tego błękitnego przedsięwzięcia jest podnoszenie świadomości społecznej w zakresie zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz trudności rozwojowych związanych z zespołem Aspergera.

Podczas marszu wręczone zostały nagrody za konkurs pt. "„Świat widziany przez niebieskie okulary".

Laureatami z naszej szkoły zostali:

* W kategorii list:

Jan Szafraniec

* W kategorii praca plastyczna:

Aleksandra Gruczoł

Laura Mastalerz

Natalia Helbin

Nagrody wręczał honorowy gość Błękitnego Marszu - wokalista Michał Wiśniewski. Uroczystość uświetniły występy wokalno-taneczne uczniów.

Dopisała nam wspaniała pogoda a wydarzenie przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze.

Na zakończenie na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem lub zespołem Aspergera wypuściliśmy symboliczne, niebieskie balony.

Gorące podziękowania dla pani Agaty Kuc-Bednarczyk za ogromne zaangażowanie w organizację tego wspaniałego przedsięwzięcia ;-)

Prezentacja z Błękitnego Marszu

Z wyrazami szacunku,